ONLINE HOTELY V PRAZE - OHP


english version deutsch Verzion magyar változat versione italiana Česká verze
English Deutsch Magyar Italiano Česky

Veřejná doprava


Základní údaje
Mapa České republiky
České lázně
Velvyslanectví seznam
Restaurace v Praze
Co se v Praze nesmí dělat?
Parkování v Praze
Pohotovostní čísla
Otevírací doba
Veřejná doprava

Rezervace hotelů v Praze
Počasí v Praze

Metro
Síťpražského metra tvoří 3 linky označené písmeny a barevně rozlišené: zelená barva (Skalka - Dejvická),  žlutá barva (Černý Most - Zličín), červená barva (Nádraží Holešovice, od června 2004 prodlouženo do Ládví - Háje) s možností přestupu ve stanicích Muzeum (trasy A a C), Můstek (trasy A a B) a Florenc (trasy B a C). Metro je v provozu denně od 5.00 do 24.00. Časový interval mezi odjezdy souprav je ve špičce pracovního dne cca 2-3 minuty, v sedle 4 - 10 minut.

Tramvaje
Denní provoz je od 4.30 do 24.00 hodin; noční provoz mezi 00.30 hod. a 4.30 hod. zajiš?ují linky č. 51 - 58 v intervalu 30 minut. Centrální přestupní zastávka nočních linek je zastávka Lazarská. Jízdní řády tramvají jsou umístěny v jednotlivých zastávkách.

Autobusy
Denní a noční provoz je obdobný jako u tramvají; noční provoz zajiš?ují linky č. 501 - 514. Jízdní řády autobusů jsou umístěny v jednotlivých zastávkách.

Lanová dráha
Lanová dráha na vrch Petřín je vedena po trase Újezd - Nebozízek - Petřín. V provozu je denně od 9.00 do 23.30 (duben - říjen) a 9.00 - 23.20 (listopad - březen) a jezdí v intervalu 10, resp. 15 minut.

Jízdné v pražské městské hromadné dopravě
Cestovat městskou hromadnou dopravou lze pouze s platnou jízdenkou, kterou si cestující opatří před nástupem do vozidla nebo před vstupem do přepravního prostoru metra. Jízdenka je platná jen tehdy, je-li označena v označovacím zařízení. Jízdenky jsou v prodeji ve vybraných stanicích metra, v prodejnách novin a časopisů, v informačních střediscích Dopravního podniku, v hotelích, cestovních kancelářích, obchodních domech apod. Jízdenky pro jednotlivou jízdu lze rovněž získat v automatech umístěných ve stanicích metra nebo v blízkosti některých stanic povrchové dopravy.

Kontrola jízdenek
Platnost jízdenek mohou kdykoliv během jízdy nebo pobytu v přepravním prostoru metra ověřovat kontroloři Dopravního podniku. Kontrolor je oprávněn požadovat od cestujícího předložení platné jízdenky, odebírat neplatné jízdenky a vybrat v případě


www.ohp.cz | Napište nám!

E-mail: onlinehotelsprague@gmail.com

Všechna práva vyhrazena.