ONLINE HOTELY V PRAZE - OHP


english version deutsch Verzion magyar változat versione italiana Česká verze
English Deutsch Magyar Italiano Česky

České lázně


Základní údaje
Mapa České republiky
České lázně
Velvyslanectví seznam
Restaurace v Praze
Co se v Praze nesmí dělat?
Parkování v Praze
Pohotovostní čísla
Otevírací doba
Veřejná doprava

Rezervace hotelů v Praze
Počasí v Praze

Na území státu vyvěrají jedinečné minerální prameny, které jsou již od počátku 15. století využívány k léčebným účelům. Lázeňská města se rozkládají v malebných krajinných oblastech, jsou přitažlivá svým urbanistickým pojetím a specifickou lázeňskou architekturou. Některé lázeňské domy se chlubí i původním vybavením.

Do lázní jezdí nejvybranější klientela. Karlovy Vary a Teplice v Čechách se dodnes prezentují návštěvami cara Petra Velikého, Albrechta z Valdštejna či anglického krále Eduarda VII. V modernější historii se častými hosty českých lázní stávají i velikáni evropské kultury, například Goethe, Schiller, Chopin, Beethoven, Wagner aj. Avšak nesmíme zapomenout ani na klientelu z řad aristokracie, průmyslníků, obchodníků nebo bankéřů?

Zatímco osmnácté století je dobou vzniku a rozvoje lázeňství, století devatenácté patří jeho rozkvětu. Jsou dostavovány a modernizovány lázeňské komplexy, na svět přichází řada nových léčebných metod, lázeňské procedury se více specializují. Díky své léčebné účinnosti začíná být české lázeňství pojmem. Lázeňské pobyty se stávají jistou známkou společenského postavení, lázeňská města se proměňují ve společenská i kulturní centra a křižovatky cestovního ruchu.


www.ohp.cz | Napište nám!

E-mail: onlinehotelsprague@gmail.com

Všechna práva vyhrazena.