ONLINE HOTELS PRAGUE - OHP


english version deutsch Verzion magyar változat versione italiana
English Deutsch Magyar Italiano Česky

Karlův most


Průvodce pažskćh hotelů:
Apartmány v Praze

Průvodce Prahou:
Karlův most
Staroměstské náměstí
Staroměstská radnice
Staroměstský orloj
Chrám svatého Víta
Národní muzeum
Václavské náměstí
Pražský hrad
Zoologická zahrada
Ruzyňské letiště
Zlatá ulička
Dalekost od Prahy
Proč jet do Prahy?
Restaurace, pivnice
Části Prahy

Turistický průvodce po České republice:


Hotel Reservace
Co znamená pro Řím Koloseum, pro Paříž Eifelova věž, tím je pro Prahu Karlův most, jeden z nejkrásnějších mostů světa, který je symbolem Prahy. Tato jedna z nejznámějších pamětihodností města spojuje Staré Město s malebnou Malou Stranu, zdobenou starými domy s jejich erby a emblémy. Tato část města byla založena v roce 1257 na svahu pod Hradem, odkud se naskýtá nádherný výhled na řeku a Staré Město. Historickým středem je Malostranské náměstí a tomuto náměstí vévodící chrám svatého Mikuláše.

Karlův most je nejstarší zachovalý most města, ale už před ním byl v těchto místech postaven dřevěný most a potom kamenný, který byl nazván po Juditě, manželce krále Vladislava I. Tento most byl smeten velkou povodní v roce 1342 a na jeho místě byl postaven nový, i dnes stojící, Karlův most, který je dlouhý 520 m, široký 10 m. Jeho stavba byla započata na příkaz krále Karla IV.

Most musel kromě spojení dvou částí města plnit strategické úkoly, proto byly na jeho ochranu postaveny na Malé Straně mostecké věže. Přes tyto vojenské úkoly sloužil most v minulosti - tak jako i nyní . spíše k procházkám, byl a je oblíbeným místem pouličních umělců a prodavačů. Vedla po něm slavná královská cesta, korunovační cesta českých králů z Vyšehradu na Hradčany.

Most je bohatě zdoben barokními sochami, které už ovšem časem zčernaly, byly odvezeny k restaurování a nahrazeny kopiemi. Sochy a sousoší se nacházejí na mostě ve dvou řadách, některé jsou díly slavných umělců, jiné méně známých.www.ohp.cz | Contact us

Email: office@ohp.cz

All rights reserved.