ONLINE HOTELY V PRAZE - OHP


english version deutsch Verzion magyar változat versione italiana Česká verze
English Deutsch Magyar Italiano Česky

Co se v Praze nesmí dělat?


Základní údaje
Mapa České republiky
České lázně
Velvyslanectví seznam
Restaurace v Praze
Co se v Praze nesmí dělat?
Parkování v Praze
Pohotovostní čísla
Otevírací doba
Veřejná doprava

Rezervace hotelů v Praze
Počasí v Praze

Taxi
Vzít si taxi ze stanoviště na ulici v centru města, nebo na takových atraktivních místech jako je letiště a nádraží, může mít za následek, že musíte zaplatíte vyšší cenu. Je vhodné si zavolat taxi.

Kapsáři
Na stanicích metra, hlavně v centru města, můžete najít skupinky 6-7 dobře oblečených muži tmavší pleti, kteří čakají na cestující vstupující do vagónu metra;  obklopí je a teměř násilím se je snaží okradnout.

Na známých linkách tramvají, jako číslo 22, můžete najít klasické kapsáře, kteří využívají nepozornosti turistů a ukradnou jim peněženky z kapsy nebo z otevřených tašek. Bez použití násilí.

Výměna peněz
Na ulici Vám někdo /muž/ může nabídnout výhodnou výměnu peněz za vyšší kurz, než je oficiální. Peníze nabízené těmito lidmi jsou buďfalešné nebo se jedná o jinou měnu.

Můžete najít směnárny, které nabízejí vyšší výměnné kurzy se skrytým poplatkem. Obyčejně nemůžete transakci zrušit. Jedna ze společností, o které bylo napsáno několik článků o nespokojených klientech, je CHEQUEPOINT.

Na výměnu peněz jsou doporučené banky. V případě směnárny je doporučeno zeptat sa na to, kolik peněz Vám ve skutečnosti vyplatí.

b>Falešní revizoři
Pražská Městská hromadná doprava funguje s lístky s omezenou časovou platností od 15 minut do 1 roku. Jízdenky jsou namátkově kontrolovány. V případě, že je Váše jízdenka už neplatná nebo vůbec neoznačená zaplatíte pokutu. Je možné narazit na falešné průvodčí. V případě, že jste si jisti platnosti Váší jízdenky a toho, že byste neměli platit pokutu, běžte s revizorem na nejbližší policejní stanici.

Restaurace
V Praze je možné najít restaurace s nízkou kvalitou služeb, a ysokými cenami. V některých případech není ani komu si stěžovat. Je doporučeno jíst na místech s dobrými referencemi (které ani nemusejí být drahé).

Dodržováním výše uvedených zásad předejdete mnoha nepříjemnostem během Vášeho pobytu v Praze. Užívejete si jedno z nejkrásnějších měst v Evropě!


www.ohp.cz | Napište nám!

E-mail: onlinehotelsprague@gmail.com

Všechna práva vyhrazena.